Mikor megszületik az első gyerek, rengeteg szülő nem tud mit kezdeni magával. A gyerek sír, és törődni is kellene vele, amit rengetegen egész egyszerűen nem tudnak megadni a gyereküknek, mivel nincs erre idejük és energiájuk. Mégis mit lehetne tenni, hogy ezt a nagyon kellemetlen helyzetet elkerüljük?
A válasz az, hogy érdemes bébiszittert találni magad mellé. A sok munka mellett még a fiunk gondozására sincs időnk, és talán nem is tudjuk pontosan, miképp kell csinálni. Tehát egy profi bébiszitter, aki tisztában van minden lehetséges problémával, segíthet nekünk. De miért érdemes keresni egy bébiszittert, miképp működik mindez? Cikkünkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.
A gyerekekre vigyázó embereknek számos olyan képességgel kell rendelkezniük, ami fontos ahhoz, hogy igazán sikeresek lehessenek a munkájuk során. De mégis milyen képességekről lehet szó?
Türelem. Fontos, hogy ne bosszantsuk fel magunkat egyből, ha valami nem sikerül, vagy nem jön össze. Mindenkinek lehetnek hibái és hiányosságai.
Éberség. Bármikor előfordulhat, hogy egy gyerek lenyel valamit, vagy valami miatt baja történik. Ekkor azonnal tudni kell rajta segíteni, vagy ha más nem, akkor segítséget hívni.
Empátia. Fontos, hogy szeretettel és kedvességgel bánjunk a gyerekkel, ahogy elvárnánk, hogy mások is viszonyuljanak hozzánk.
Ügyesség. Ha nem vagyunk hivatásos bébiszitterek, előfordulhat, hogy nem tudunk hirtelen helyzetekre vagy általános problémákra megoldást találni.
A bébiszitter gyakorlatilag bárki lehet, aki vigyázhat a gyerekekre. Ez a szakma nincs diplomához kötve: még az egyetemisták, a végzős fiatalok is vigyáznak a gyerekekre. A legtöbb azonban rendelkezik valamilyen dokumentummal vagy oklevéllel, amely igazolja tapasztalatot és szakértelmet.
Sokan azt gondolják, hogy azok az emberek, akiknek nincs valamiféle egyetemi diplomájuk, egyáltalán nem lehetnek jó szitterek. Ez tényleg így van, vagy nincs így? A válasz az, hogy az állítás nem igaz. Vannak akik például 8 általánossal végzik ezt a munkát, és a gyerekek csak úgy rajonganak értük.
Teljesen jogosan merülhet fel a kérdés, hogy mégis hány éves gyerekeknek lehet szüksége bébiszitterre? Általában óvodás gyerekek mellé is lehet bébiszittert fogadni, nem csupán bölcsődés gyerekek mellé.
A csemetéink gondozása mellett a bébiszitterek sok más dologban is segíthetnek nekünk. Ilyen például a mosogatás, a főzés, a vásárlás vagy a söprögetés. Ezért a gyermekgondozási munka mellett gyakran sok más feladatot írnak elő. Jó ötlet ez vagy nem gond igazán?
Ne feledd azonban, hogy egy bébiszitter elsődleges feladata a gyermekek gondozása. Ne vond el a figyelmét azzal, hogy tömegesen más feladatokat adsz neki.
Ha bébiszitterként szeretnénk dolgozni, akkor fontos, hogy egy profi adatlapot lássanak rólunk azok az emberek, akik éppen embert keresnek egy munkára. Egyedül a profilunk az, ami alapján választani lehet – mégis hogyan, és miképp?
Mindenképp tűntessük fel, hogy hány évesek vagyunk, és hogy mióta foglalkozunk gyerekekkel. Az adatlapot lássuk el részletes információkkal arra vonatkozóan, hogy pontosan hol és mikor vállalunk bébiszitter munkákat. Legyen szó a személyes élményeinkről és kompetenciáinkról is. Ha van erre lehetőség, akkor mutassunk különféle referenciákat is magunkról.
Az ápolói munka mindig szórakoztató és izgalmas volt, ne felejtsük el, hogy a legtöbb ember valóban szívét -lelkét beleteszi ebbe a munkába. Vannak azonban kivételek: mindig legyél éber, és válaszd ki a megfelelő szakembert, ha valakit fel szeretnél venni ilyen felelősségteljes munkára. A lehető legjobban tanulmányozd a jelölt profilját, hogy minden szempont stimmeljen.