A Világérdekességei szerkesztőinek az a hivatása, hogy a legkülönlegesebb témákban profi tartalmakat hozzunk létre. Mi érdekel? A fizikától kezdve egészen a pénzügyi szimulációkig minden témában hozunk le jobbnál jobb oktató írásokat. Az a célunk, hogy a egyaránt kicsi, és idős korosztálynak a lehető legjobb bemutató írásokat adjuk.
Nagyjából 12 évvel ez előtt döntöttünk úgy, hogy összeülünk, hogy a tudásunkat egyesítsük. Így alakult meg ez a remek csapat, ami immár több, mint szakmai közösség: jó barátságok, akár szakmai kapcsolatok is szövődnek nálunk.
Ugyanolyan hétköznapi emberek vagyunk, mint bárki más. Nem vagyunk zseniális bloggerek, de hiszünk abban, hogy tudunk jót adni másoknak, és úgy véljük, hogy képesek lehetünk arra, hogy jobbá tegyük mások életét azzal a tevékenységgel, amit végzünk. Nem látjuk úgy, hogy a legjobbak lennénk abban, amit teszünk. Viszont elhivataottak vagyunk.
Ki finanszírozza a munkánkat? Tulajdonképpen senki. Senki nem áll mögöttünk, mi ezt puszta hivatásból, és önfeláldozásból csináljuk, nincs semmilyen egyéb negatív szándékunk, vagy indítékunk. Az egészből nincs is profitunk. És nem is célunk, hogy legyen.
Akár gimnáziumi tanártól az atomfizikus kutatóintézetig mindenki megtalálható közöttünk, így elmondhatjuk, hogy széles a paletta. Minden témában vagyunk képesek alkotni, gyakorlatilag nincs kivétel.
Kedvenc témáink közé tartoznak az alábbiak, a példa kevéért: fizika, matematika, kísérletek, szeretet, de gyakorlatilag mindent ide lehetne sorolni, ami a korszerű technikához kapcsolódik.
Mindig ellenőrizzük, és lektoráljuk az új írásokat. Ezért kicsi az esélye annak, hogy olyan tartalom kerül ki, ami teljesen butaság lenne. Nálunk fő a minőség, ezért megválogatjuk a szerkesztőinket.
Foglalkozásunkat tekintve is változatosak vagyunk. Vannak közöttünk könyvírók, könyvelők, autószerelők, gépészek, fizikusok, karatemesterek, de akár még gyógyterapeuták is. Van közöttünk gimnáziumi tanuló is. Ezért mondható el, hogy a legszínesebb, és legváltozatosabb nézőpontot tudjuk nyújtani másoknak.